کبد چرب زمینه ساز افزایش فشار خون

فشار خون

کبد چرب عامل دیابت، فشار خون و بیماری‌های قلبی است

در جوامع صنعتی از جمله جامعه ما ۳۰ تا ۴۰ درصد مردم دچار درجاتی از کبد چرب هستند که این درجات مختلف می‌تواند زمینه ابتلا به دیابت، فشار خون و بیماری قلبی باشد.

تغییر الگوی تغذیه مردم از غذاهای سالم به سمت فست‌فود و غذاهای آماده عامل شیوع گسترده بیماری کبد چرب در جامعه است که خود زمینه‌ساز بیماری‌های دیگر  است.

درمان کبد چرب را ورزش و فعالیت بدنی مناسب، مصرف زیاد سبزیجات تازه و مصرف بیشتر ماهی و محصولات دریایی است.

جهت خرید عسل طبیعی برای درمان کبد چرب  وکنترل فشار خون میتونید از طریق همین سایت اقدام کنید.

 

 

فشار خون

کبد چرب زمینه ساز افزایش فشار خون

تجمع چربی در کبد یکی از اصلی‌ترین سازوکارهای زمینه ساز ابتلا به فشارخون محسوب می‌شود.

کبد چرب که به دنبال تجمع چربی در بخش‌های مرکزی بدن ایجاد می شود یکی از اصلی‌ترین سازوکارهای ابتلا به فشار خون محسوب می‌شود که باید سریعا نسبت به درمان کبد چرب اقدام کرد.

بین فشارخون و تغییرات آنزیمی کبد ارتباطی وجود دارد.

‪ GGTنوعی آنزیم کبدی است. بالا بودن این آنزیم در افرادی که اضافه وزن دارند و چاق‌ها، کسانی که از بالا بودن چربی خون  رنج می‌برند و کسانی که چاقی شکمی دارند نشانه ابتلا به بیماری فشار خون است. به عبارت دیگر بالا بودن این آنزیم در افراد چاق با توزیع چربی در نواحی مرکزی بدن ابتلا به فشار خون را پیشگویی می‌کند.

کبد چرب یکی از شایع‌ترین آسیب‌های کبدی در آمریکا محسوب می‌شود.

کبد چرب غیرالکلی مستعدکننده ابتلا به فشارخون است که باید نسبت به درمان کبد چرب اقدام کرد.

کبد چرب هیچ نشانه‌ای ندارد. این بیماری می‌تواند به سمت التهاب مزمن کبدی و یا سخت شدگی و از کار افتادگی کبدی (سیروز) پیشرفت کند.

اختلال عملکرد کبد با تغییر ترشح طبیعی هورمون‌های کبدی مشخص می‌شود.دانشمندان به تازگی دریافته‌اند بین اختلال آنزیمی کبد و ابتلا به دیابت ارتباط وجود دارد.

فشار خون

عوارض کبد چرب = فشار خون بالا

عملکرد ضعیف کبد در کبد چرب از طرق مختلف می تواند باعث فشار خون بالا شود و من بیماران بسیاری را دیده ام که داروهای فشار خون و ادرار آور مصرف می کنند و عملکرد کبد را بهبود بخشیده اند و لاغر شده اند. البته باید یادآور شوم که ورزش نیز فشار خون را پایین می آورد. اگر کبد چرب باشد احتمال اینکه کلسترول LDL و تری گلیسرید بالا باشد وجود دارد. این چربی ها خون را غلیظ و چسبناک می کنند لذا فشار خون بالا می رود. هورمون آدرنال (هورمون غده ی فوق کلیه به نام آلدوسترون) نیز در کبد شکسته می شود. این هورمون تعادل سدیم و پتاسیم را در بدن تنظیم می کند. افزایش مقدار آلدوسترون باعث نگه داشتن سدیم و از دست دادن پتاسیم می شود. که این خود فشار خون را بالا می برد. دیگر این که کبد سطح چربی های خون را کنترل می کند. کلسترول و تری گلیسرید بالا می تواند خون را غلیظ کند و جریان آن را در رگ ها کندتر کند و این باعث بالا رفتن فشار خون و عوارض کبد چرب می شود.

 

فشار خون

اگر کبد چرب دارید، مراقب قلب هم باشید

اگر فردی کبد چرب دارد باید مراقب قلب، فشارخون، چربی و دیابت در خود باشد چراکه بنابه دلایل گفته شده این مسائل با یکدیگر مرتبطند و علت اصلی مرگ و میر افراد مبتلا به کبد چرب بیماری‌های قلبی و عروقی است.

چربی اضافه در بدن هرجا ممکن است رسوب کند، این چربی اگر در عروق قلبی رسوب کند، فرد را مستعد سکته قلبی خواهد کرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فشار خون

 

فشار خون و ارتباط آن با انواع بیماری‌ها

یکی از جدی‌ترین مشکلات مرتبط با فشارخونِ درمان نشده، تصلب شرایین رگ‌های قلب است.

سکته مغزی وقتی روی می‌دهد که جریان خون در بخشی از مغز قطع می‌شود و افراد مبتلا به فشارخون سه تا شش برابر بیشتر از افراد معمولی در خطر سکته مغزی هستند.

بیماری قلبی مرتبط با فشارخون اولین عامل مرگ و میر است

فشار خون بالا سبب بیماری و نارسایی کلیه می‌شود

فشارخون بالا در صورتی که درمان نشود بر بینایی اثر سوء می‌گذارد و سبب تخریب رگ‌های شبکیه می‌شود

فشارخون بالا یک عامل خطرساز در گسترش و بدتر شدن عوارض دیابت است.

سندروم متابولیک با علائمی مانند جمع شدن چربی در اطراف کمر، فشارخون بالا و قندخون بالا همراه است که همه اینها خطر حمله‌ی قلبی، سکته و دیابت را افزایش می‌دهد.

 

فشار خون

علائم فشار خون:

تغییر سطح هوشیاری، مانند گیجی

سکته‌ی مغزی

درد قفسه سینه

حمله‌ی قلبی

آنوریسم (آماس رگ‌ها)

تشنج بارداری

 

انواع فشار خون

فشار خون بدخیم

فشارخون ثانویه

فشار خون

عوارض فشارخون بالا

– تصلب شرایین

-سکته‌ی مغزی

-بیماری قلبی

-بیماری کلیوی

– بیماری‌ چشم

– دیابت

–  سندروم متابولیک

 

 

پرفشاری خون پورتال چیست؟

پرفشاری پورتال فشار خون بالا در ورید پورتال است که خون را از روده و طحال تامین می کند. پرفشاری خون پورتال ممکن است به علت افزایش فشار خون در رگ های خونی پورتال یا مقاومت در برابر جریان خون از طریق کبد باشد. پرفشاری خون پورتال می تواند منجر به رشد عروق خونی جدید (collaterals) شود که جریان خون را از روده به گردش خون متصل می کند، دور زدن کبد. وقتی این اتفاق می افتد، موادی که به طور معمول توسط کبد دفع می شوند، به کلیه گردش خون منتقل می شوند. علائم پرفشاری خون پورتال ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 

علاوه بر این، کبد چرب به شدت با اختلالات دیگر مرتبط است که خود عامل اصلی عوارض و مرگ و میر هستند. همانطور که قبلا ذکر شد، کبد چرب اغلب با چاقی همراه است، ۱۷ که شرایطی است که خطر مرگ را از هر گونه بیماری افزایش می دهد. ۱۸ چاقی، به ویژه چاقی احشاء، همچنین یکی از اجزای مهم سندرم متابولیک مقاوم به انسولین، یک صورت فلکی اختلالات (به عنوان مثال دیس لپیدمی، دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا) است که باعث افزایش بیماری قلبی عروقی می شود. ۱۹ کاغذ دوناتی و همکارانش ۲۰ در این شماره از روده ، توجه ما را به رابطه بین کبد چرب و فشار خون بالا [مشاهده صفحه ۱۰۲۰ ].

 

فشار خون بالا با سندرم متابولیک، مقاومت به انسولین و توسعه کبد چرب مرتبط است. بیماری کبدی چربی طیفی از بیماریهای کبدی است که از استاتوز کبدی ساده به واسطه هپاتیت استاتوسیت به سیروز و هپاتوماتیک تشکیل شده است. هدف از این بررسی این است که در مورد شواهدی مبنی بر ارتباط بین پرفشاری خون اساسی و بیماری کبد چرب غیر الکلی بحث و بحث کنیم و تشخیص و مدیریت بیماری های کبدی چرب غیر الکلی را در نظر بگیریم. ما نتیجه گرفتیم که مهم است تشخیص بیماری کبد چرب در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، برای اندازه گیری آزمایشات عملکرد کبدی در تشخیص و نادیده گرفتن افزایش جزئی آمینوترانسفرازهای سرم. بیماران مبتلا به فشار خون بالا با آنزیم های کبدی بالا باید برای ارزیابی بیشتر، مخصوصا اگر عوامل خطر بیماری کبدی پیشرونده،

 

پرفشاری خون ضروری با سندرم متابولیک همراه است ( جدول ۲ )؛ ۱۱ هیپرسیونالینمی در بیش از ۵۰٪ بیماران غیر چاق مبتلا به فشار خون بالا دیده می شود. ۱۲ چاقی شکمی است که یک عامل خطر عمده برای توسعه فشار خون بالا، ۱۳ ، ۱۴ نیز با مقاومت به انسولین و سندرم متابولیک در ارتباط است. ۱۵ حضور مقاومت به انسولین نیز به نظر می رسد در پاتوژنز عوارض مربوط به فشار خون بالا نقش داشته باشد. ۱۶ ، ۱۷

 

در سال ۱۹۷۷، Ramsay در ۱۸ تست مربوط به تست عملکرد غیر طبیعی کبد و فشار خون بالا مشخص شد که تا ۱۵٪ از تمام بیماران مبتلا به پرفشاری خون دارای تست عملکرد غیر طبیعی کبد بودند. در طی ۲۰ سال گذشته، مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داد که ارتباط ویژه ای از گلوتاماتین ترانسفراز γ ( GT) و فشار خون بالا وجود دارد. ۱۹ ، ۲۰ ، ۲۱ ، ۲۲ ، ۲۳ ، ۲۴ ، ۲۵ یک مطالعه آینده نگر اخیر نشان داده است که ارتباط مثبت بین سن، سرم γ GT و خطر بالقوه فشار خون بالا وجود دارد. ۲۶این رابطه بین γ GT و فشار خون بالا ممکن است مستقل از مصرف الکل باشد، جایی که γ GT نشان داده شده است که با فشار خون سیستولیک و دیاستولیک ارتباط دارد ( جدول ۳ ). ۲۷ دلایل این انجمن ها درک شده اند؛ اگرچه مصرف الکل ممکن است مرتبط باشد، به نظر می رسد که سندرم متابولیک در بسیاری از افراد بین بیماری کبد و فشار خون مرتبط است ( شکل ۱ ).

 

اگر چه فشارخون بالا با NAFLD شدید در بیماران چاق همراه است، ۲۸ فشار خون بالا و کبد چرب نیز در جمعیت غیر چاق مرتبط است. ۲۹ کبد چرب، که توسط سونوگرافی شکم مشخص شده بود، در بیماران مبتلا به فشارخون غیر دیابتی (۹/۳۰٪) در مقایسه با کنترل های حاد (۷/۱۲٪) شایع بود. ۲۹ گروه به فشار خون بالا نیز یافت شد به با سطوح بالاتری از انسولین پلاسما مقاوم در برابر انسولین، تایید شد که اشکال فشار خون ضروری بخشی از سندرم مقاومت به انسولین است. ۱۱ ، ۱۲

 

نگرانی این است که بسیاری از بیماران مبتلا به فشار خون بالا دارای کبد چرب غیرقابل تشخیص یا تشخیص نیستند. مطالعات گسترده مبتنی بر جمعیت برای بررسی ارتباط دقیق کبد چرب با فشار خون بالا و تعیین اندازه مشکل ضروری است.

 

بین اختلال عملکرد کبدی و سندرم متابولیک رابطه ی فزاینده ای وجود دارد ( جدول ۲ ). ۳۰ ، ۳۱ ، ۳۲ اختلال در یک آزمون عملکرد کبدی در ۵۷٪ از بیماران سرپایی انتخاب نشده با دیابت دیده می شود. ۳۳ در میان دیابت نوع یک، خطر ابتلا به NAFLD و کارسینوم سلول های خونی دو برابر بیشتر از افراد غیر دیابتی است. ۳۴ به نظر می رسد NAFLD رابطه شناخته شده بین دیابت و سیروز کریپتوژنیک را توضیح دهد. ۳۵ چربی خون نیز در ۲۱-۶۱٪ از بیماران مبتلا به NAFLD، دیده می شود ۳۶ ، ۳۷ و برعکس، ۵۰٪ از بیماران hyperytriglyceridaemic دارند کبد چرب است. ۳۸علاوه بر این، تا ۹۲ درصد از بیماران مبتلا به استئاتو هپاتیت غیر الکلی (NASH، مرحله بعد بیماری کبد چرب) دارای هیپرتگریلرزیدگی با یا بدون هیپرکلسترولمی همراه هستند. ۱

 

چاقی رایج ترین ارتباط با NAFLD است؛ ۶۹-۱۰۰٪ بیماران مبتلا به نارسایی چاقی هستند. ۳۹ در ۱۵۱۵ بیمار مبتلا به چاقی مضر، تنها ۱۲٪ از بیوپسی های کبدی به طور طبیعی یافت می شوند. ۳٪ مبتلا به سیروز و ۸۰٪ کبد چرب بودند. ۴۰ در یک سری از ۵۵۱ بیوپسی کبدی بر روی بیماران مبتلا به چاقی شدید تحت عمل جراحی بارداری، ۸۶٪ دچار استئاتوز، ۲۴٪ استئاتوپاتیت و ۲٪ سیروز بودند. ۴۱ شدت کبد چرب در بیماران چاق با شاخص توده بدنی (BMI) رابطه مثبت دارد. ۴۲ کبد چرب به خصوص با توزیع چربی شکم همراه است. این مستقل از وزن بدن است. ۴۳این ارتباط در مردان دیابتی نوع II تأیید شد، در حالی که نمره کبد چرب به طور معنی داری با نسبت بافت چربی / کلسترول بافت چربی، تری گلیسیرید سرم و مقاومت به انسولین ارتباط داشت. ۴۴

 

تعامل فشار خون بالا، کبد چرب و سندرم متابولیک پیچیده است. اهمیت بالینی کبد چرب هنوز معلوم نیست، هرچند شواهد واضحی از پیشرفت بالقوه به NASH، فیبروز کبدی و سیروز در گروه های پر خطر وجود دارد. درمان و مدیریت بیماران مبتلا به NAFLD هنوز ضعیف تعریف شده است و تا کنون هیچ عامل دارویی اثبات نشده است. با وجود این، درمان موثر شرایط مرتبط (دیابت، هیپرلیپیدمی و پرفشاری خون) قطعا مزایای قلبی عروقی را در این بیماران تأمین می کند.

 

مهم است که تشخیص کبد چرب در بیماران مبتلا به فشار خون بالا در اوایل، برای اندازه گیری آزمایش های عملکرد کبدی در تشخیص و نادیده گرفتن افزایش جزئی آمینوترانسفرازهای سرم. بیماران با آنزیم های کبدی بالا باید به یک متخصص متخصص گوارش یا متخصص گوارش مراجعه کنند، به ویژه افرادی که دارای عوامل خطر پیشرفت NAFLD مانند چاقی، دیابت و مقاومت به انسولین هستند.

 

جدول ۱: علایم غیر ویروسی و غیر الکلی کبد چرب

سندرم متابولیکچاقی
غلظت گلوکز
Hyperlipidaemia
فشار خون بالا
مواد مخدرکورتیکواستروئیدها
تاموکسیفن
دیلتیازم
آمیودارون
تغذیه تزریقی
استروژن
والپروات
آسپرین
تتراسایکلین
آمیودارون
اختلالات روده کوچکDiverticulosis روده کوچک Jejuno-ileal bypass
التهاب مزمنآرتریت روماتوئید
لوپوس اریتماتیک سیستمیک
اختلالات متابولیکAbetalipoproteinaemia Hypobetalipoproteinaemia
لیپودیستروفی
بیماری وبر مسیحی

 

جدول ۲: معیارهای تشخیصی برای سندرم متابولیک – تعریف دیابت بین المللی در سراسر جهان 

چاقی مرکزیدور کمر
افزایش تری گلیسیرید ۱٫۷ mmol / l (150 mg / dl)
کاهش HDL-کلسترول<1.03 mmol / l (40 mg / dl) در مردان
<1.29 mmol / l (50 mg / dl) در زنان
فشار خون بالاسیستولیک: ۱۳۰ میلی گرم Hg
یا
Diastolic: ۸۵ میلیمتر هورمون
یا
درمان فعال فشارخون
افزایش قند خون ناشتادیابت قندی پلاسما ۵/۵ میلی مول در لیتر
یا
دیابت نوع ۲ پیش از تشخیص
  1. اختصار: HDL، لیپوپروتئین با چگالی بالا.
  2. برای تشخیص سندرم متابولیک، بیمار باید دارای چاقی مرکزی با هر دو معیار باقی مانده ذکر شده در بالا باشد.

 

 

جدول ۳: رابطه بین GGT، چاقی و فشار خون بالا 

پایه GGT (U / L)برای روند
۱۴۱۵-۱۹۲۰-۲۵۲۶-۳۸۳۹-۵۵
BMI (kg / m ۲ )۲۵٫۵۲۶٫۶۲۶٫۸۲۷٫۷۲۹٫۱<0.0001
SBP (mm Hg)۱۱۰٫۹۱۱۱٫۸۱۱۳٫۷۱۱۶٫۷۱۱۷٫۲<0.0001
DBP (mm Hg)۶۹٫۳۶۹٫۰۷۰٫۲۷۰٫۹۷۲٫۴۰٫۰۰۵
  1. اختصارات: BMI، شاخص توده بدنی؛ DBP، فشار خون دیاستولیک؛ GGT، γ- گلوتامیل ترانسفراز؛ SBP، فشار خون سیستولیک.

 

 

جدول ۴: دستورالعمل های مدیریت فعلی برای NAFLD

از اشکال دیگر بیماری کبد خارج شویدهپاتیت ویروسی
الکل التهاب بیماری کبد
هپاتیت اتوایمیون
علل دیگر کبد چرب را کنار بگذارید
جلوگیری / کاهش الکل
ورزش منظم / کاهش وزن (اگر به طور متوسط ​​چاق)
نظارت بر فعالیت کبد سالیانه
صفحه نمایش و سایر اجزای سندرم متابولیک را درمان کنیددیابت
، فشار خون بالا
چربی خون
  1. اختصار: NAFLD، بیماری کبدی چربی غیر الکلی.

 

فراموش نکنید که مراقبت کبد خود را به خوبی انجام دهید. برای تمیز کردن کبد به طور طبیعی، روش عسل و سیر را امتحان کنید. مطمئنا شما آن را دوست دارید

این درمان ساده سیر و عسل یک راه قوی برای بهبود سلامت کبد شما است. این یک آنتی بیوتیک طبیعی است که دارای آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها بالا است ،

مهم است که به یاد داشته باشید که از عسل به اندازه کافی و اعتدال استفاده کنید باشد. اگر مطمئن نیستید که عسل شما در خانه عسل طبیعی نیست، بهتر است که آن را مصرف نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد آسیب بیشتر شود.

با این حال، ترکیبی ساده و شگفت انگیز از سیر ارگانیک و عسل طبیعی دکتر گیاهی ، یک تعادل داخلی شگفت انگیز را فراهم می کند که کل بدن شما را پاک می کند و سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند .

فقط یک قاشق غذاخوری از این عسل و سیر را روزی ببرید تا بعد از یک هفته نتایج را ببینید .

 

 

مزایای استفاده از عسل و سیر برای کبد شما

اول از همه، مهم است که هرگز فراموش نکنید که یک کبد سالم یک بخش ضروری از زندگی روزمره و به طور کلی شماست.

این بدان معنی است که هر گونه عادت های بد، مانند مصرف دخانیات، رژیم غذایی نامناسب و شیوه زندگی منسجم، همه می توانند عواقب منفی داشته باشند.

احتمالا روزهایی را دارید که بدن شما متورم شده باشد، ممکن است احساس سنگینی کنید و سطح انرژی کم و طعم بد در دهان شما داشته باشد. چه چیزی باعث این می شود؟

به طور معمول، این نشانه ها نشان می دهد که کبد شما پر از سم است و نمی تواند به طور موثر از شر آنها خلاص شود. اما قبل از رفتن به فروشگاه دارو، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید و رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید.

 

برخی از حقایق مربوط به کبد

یک کبد سالم romotes مناسب گردش خون و جریان خون . همچنین سموم هایی را دفع می کند که در طول زمان در بدن ایجاد می شود.

شما باید مقدار زیادی مایعات بنوشید تا این سم زدایی طبیعی را ترویج کنید.

کبد شما همچنین نیاز به سطح کافی ویتامین C و آنتی اکسیدان ها دارد که به آن بازسازی بافت و بهینه سازی عملکرد آن کمک می کند.

خوردن رژیم غذایی طبیعی و آزاد از غذاهای آماده شده باعث بهبود سلامت کبد شما می شود.

در عین حال، سیر و عسل طبیعی دکتر گیاهی ، دو ماده شگفت انگیز هستند که شما می توانید به مصرف روزانه خود برای عملکرد کبدی سالم اضافه کنید. بعد، ما توضیح خواهیم داد که چگونه کار می کنند.

 

سم زدایی کبد مزایای عسل طبیعی دکتر گیاهی برای سلامت کبد

عسل طبیعی دکتر گیاهی غذای سالم است. غنی از گلوکز، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و ویتامین هاست و این یکی از گزینه های مناسب برای کبد است.

یکی از بهترین خواص عسل طبیعی دکتر گیاهی این است که آنتی بیوتیک طبیعی است که با التهاب مبارزه می کند . این به لطف یک ترکیب شناخته شده به عنوان inhibin ، یک ماده است که دارای خواص ضد میکروبی است.

عسل یک ماده سم زدایی طبیعی است که بافت کبد شما را تقویت می کند و باعث بهبودی در افراد مبتلا به بیماری کبدی چربی می شود. گلوکز در عسل به راحتی جذب می شود و بلافاصله به انرژی تبدیل می شود. به این ترتیب، کبد شما را بیش از حد سخت کار نمی کند و در تغییرات بیش از حد گلیکوژن نیاز ندارد.

 

بهترین عسل برای مراقبت از کبد از عسل گل رزماری ساخته شده باشد . همچنین بسیار مهم است که عسل طبیعی و ارگانیک باشد.

 

چگونه یک درمان عسل و سیر را انجام دهیم

عسل و سیر چه چیزی نیاز دارید؟

بطری شیشه ای یا شیشه

سیر

به اندازه کافی عسل طبیعی دکتر گیاهی برای پر کردن ظرف شیشه ای که انتخاب کرده اید

 

آماده سازی

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که میخک های سیر را بشویید . آنها را به نصف با یک چاقوی تیز بریزید. این به نفع طبیعی و درمانی سیر جذب عسل خواهد شد.

گام بعدی آسان است. فقط میخک های سیر را به ظرف شیشه اضافه کنید و به آرامی عسل را بالای سر بگذارید. اطمینان حاصل کنید که هر حباب را تشکیل می دهید و اطمینان حاصل کنید که سیر کاملا پوشیده شده است. برای جابجایی هوا که ممکن است شکل گرفته باشد، از یک قاشق استفاده کنید.

ظرف را محکم محکم کنید و یک هفته آن را بگذارید. پس از آن، آماده مصرف خواهد بود.

یک قاشق غذاخوری روزانه از این عسل و سیر را برای بهبود سلامت کبد و همچنین سلامت کلی خود ببرید.

این فوق العاده موثر است!

منبع:

Yu AS ، Keeffe EB . بیماری کبدی چربی غیر الکلی . Rev Gastroenterol Disord 2002؛ ۲ : ۱۱-۱۹٫

Chitturi S ، Farrell GC ، جورج ج . استاتو هپاتیت غیر الکلی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام: شوک آینده J Gastroenterol Hepatol 2004؛ ۱۹ : ۳۶۸-۳۷۴٫

Younossi Z ، دیل ، اونگ J . بیماری کبدی چرب غیر الکلی: یک برنامه برای تحقیقات بالینی . کبد ۲۰۰۲؛ ۳۵ : ۷۴۶-۷۵۲٫

Bellentani S ، Saccoccio G ، Masutti F ، Croce LS ، Brandi G ، Sasso F و همکاران . شیوع و عوامل خطر سرطان کبد در شمال ایتالیا . Ann Intern Med 2000؛ ۱۳۲ : ۱۱۲-۱۱۷٫

https://www.nature.com/articles/1002148

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”جدید ترین و پیشرفته ترین راه های معالجه کبد چرب و سایر بیماری های کبد را همین الان به رایگان دانلود کنید!” style=”3d” color=”blue” size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:%23ulp-egKIzTqGjQ7HEa8F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]لطفا نظرات خود را کامنت کنید و در سریعترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید ، نظرات شما باعث افزایش کیفیت محتوا خواهد بود[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”بهترین و موثرترین بسته آموزش تصویری درمان کبد چرب شامل ۴ ساعت انواع فیلمهای آموزش درمان کبد چرب از اساتید طب سنتی با ۹۰ درصد تخفیف” style=”outline-custom” outline_custom_color=”#666666″ outline_custom_hover_background=”#59d600″ outline_custom_hover_text=”#000000″ size=”lg” align=”center” button_block=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fdrgiahi.com%2Fproduct%2Ftreating-fatty-liver%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

GET IT NOW
500% MORE SUBSCRIBERS
EFFICIENCY
BOOST YOUR SALES
CREATIVITY
INSPIRE YOUR VISITORS
BE UNIQUE
CREATE UNIQUE POPUPS