رازهای درمان معده درد عصبی فقط در یک هفته+فیلم و عکس

درمان معده درد عصبی
Rate this post

درمان معده درد عصبی ‏

اکثر افراد دارای معده درد شدید یا معده درد عصبی هستند که این چندان خوب نیست و بایستی سریعا به دنبال درمان معده درد عصبی خود باشند. علت فیزیکی معده درد عصبی ،باکتری، ویروس، برگشت اسید معده یا ریفلاکس، عدم تحمل لاکتوز و یبوست است. بسیاری عقیده دارند که چای‌نعناع یا چای‌زنجبیل، در درمان معده درد عصبی موثر است.

معده درد یکی از مشکلاتی است که هر فردی در طول زندگی حداقل یک بار آن را تجربه کرده است. مشکلات گوارشی و درد معده یا سوزش معده یا ترش کردن و … با استفاده از برخی روش های خانگی قابل درمان است

علائم معده درد عصبی :

نفخ

تاخیر در تخلیه معده

اسهال

گاز

حالت تهوع

درمان معده درد عصبی

درمان معده درد عصبی – درمان گیاهی معده عصبی

با آرد گندم و عسل و زعفران حلوا درست نموده و میل نمایید.

 

ریشه و برگ تازه کرفس را کوبیده و با مقدار کافی عسل طبیعی مخلوط نموده و روزی سه بار هر وعده یک قاشق مربا خوری بعد از غذا میل نمایید

درمان معده درد عصبی

شیر و عسل برای معده بسیار نافع است و روده ها را نرم میکند و برای درمان معده درد عصبی مفید است

درمان معده درد عصبی

امام صادق (ع) فرموده است” خوردن عسل با آب گرم درد معده را برطرف میکند.”

 

هنریش و رویز در کاوشهای خود در سالهای مختلف عسل را برای درمان درد معده عصبی مفید دانسته اند.

درمان معده درد عصبی

درمان معده درد عصبی و پشت

برای درمان معده درد عصبی یک عدد لیمو را در یک لیوان آب ولرم بفشارید. بهتر است کمی عسل طبیعی  نیز به آن اضافه کنید تا تاثیر آن بیشتر باشد

درمان معده درد عصبی

زنجبیل برای درمان معده درد عصبی ناشی از سوء هاضمه بهترین گزینه است. زنجبیل را می توان به صورت مربای آن، یا میوه خشک نیز مصرف کرد. اگر از زخم معده رنج می برید بهتر است یک رژیم حاوی زنجبیل در شکل دمنوش یا مربا داشته باشید.

درمان معده درد عصبی

درد معده چگونه است و درمان معده درد عصبی

بابونه ضد اسپاسم و ضد التهاب است. دمنوش بابونه به آرام شدن درمان معده درد عصبی و سوزش سر دل و کاهش تهوع کمک زیادی می کند

منتول موجود در نعنا و برگ های آن یک مسکن طبیعی درد است.

درمان معده درد عصبی

قرص برای درمان معده درد عصبی

این ترکیب جادویی نیز مانند آبی بر روی آتش می‌تواند و  درمان معده درد عصبی است. برای درمان دل درد می‌توانید یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به تنهایی بنوشید، اما برای رقیق کردن سرکه سیب می‌توانید آن را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل و با یک فنجان کوچک آب ترکیب کرده به تدریج بنوشید. با چند بار مصرف ترکیب سرکه و عسل دل درد شما برطرف می‌شود.

درمان معده درد عصبی

راه حل درمان معده درد عصبی

عسل ماده ای است ملیّن و کمک کننده به هضم غذا ها که مصرف اندک،ولی دایمی آن برای فعالیت طبیعی دستگاه گوارش توصیه شده است.

 

عسل با داشتن آهن و منگنز بالا به عمل هضم کمک می کند و از ترشح اسید اضافی ممانعت می کند و در درمان معده درد عصبی نیز موثر است

درمان معده درد عصبی

عسل با خواصی که دارد،به طور غیر مستقیم باعث تنظیم ترشح شیره معده می شود و به عنوان یک مرهم موجب التیام زخم ها می شود

 

مصرف عسل در حالت ناشتا و به خصوص به صورت محلول در آب برای بهبود زخم های معده و روده توصیه شده است.

درمان معده درد عصبی

اگر در حالت ناشتا روزی یک قاشق عسل با موم بخورید، برای درمان معده درد عصبی و نفخ بسیار مفید است

 

برخلاف آن‌که شیرینی‎‌های طبیعی مانند عسل برای معده مفید هستند، شیرینی‌های صنعتی در صورت استفاده زیاد به معده آسیب می‌زنند. برای مثال خوردن شیرینی‌جات غیرطبیعی منجر به نفخ معده خواهند گشت.

درمان معده درد عصبی

معجون معجزه گر برای درمان معده درد عصبی

برای درمان معده درد عصبی  ، ترکیبی از یک قاشق چایخوری پودر نعنا، یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل همراه بانصف قاشق چایخوری نمک در یک لیوان آب معدنی بریزید و نوش جان کنید. نوشیدن این شربت درد معده را به سرعت کاهش می‌دهد.و تکرار ان به مدت یکماه یک روز در میان قبل از خواب درمان معده درد  میباشد..

 

ترکیب شیمیایی عسل طبیعی برای درمان معده درد عصبی

عسل طبیعی حاوی حدود ۲۰۰ ماده، از جمله اسید آمینه، ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم ها است، اما در کل شامل شکر و آب است. شکر ۹۵-۹۹ درصد از عسل را تشکیل می دهد. اجزای اصلی کربوهیدرات عسل عبارتند از فروکتوز (۳۲٫۵۶ تا ۳۸٫۲ درصد) و گلوکز (۲۸٫۵۴ تا ۳۱٫۳ درصد) که ۹۵-۸۵ درصد از قندهای کامل است که به راحتی در دستگاه گوارش جذب می شوند

قندهای دیگر شامل disaccharides مانند مالتوز، ساکارز، isomaltose turanose، nigerose، meli biose، panose، maltotriose، melezitose است. چند oligosaccharide نیز وجود دارد. عسل حاوی ۴-۵٪ فروکتولوگوساکارید است که به عنوان عوامل پروبیوتیک مورد استفاده قرار می گیرد . آب دومین عنصر مهم عسل است. اسیدهای ارگانیک ۰٫۵۷ درصد از عسل را تشکیل می دهند و شامل اسید گلوکونیک می باشند که محصول هضم آنزیمی گلوکز است. اسید های ارگانیک مسئول اسیدیته عسل هستند و عمدتا به طعم خاص خود , غلظت ترکیبات معدنی از ۰٫۱٪ تا ۱٫۰٪ متغیر است. پتاسیمو به دنبال آن کلسیم، منیزیم، سدیم، گوگرد و فسفر است. عناصر ردیابی شامل آهن، مس، روی و منگنز هستند.

ترکیبات نیتروژن، ویتامین های C، B 1 (تیامین) و ویتامین های پیچیده B 2 مانند ریبوفلاوین، اسید نیکوتینیک، B 6 و پانوتوتنیک اسید نیز یافت می شوند . عسل حاوی پروتئین تنها در دقیقه، ۰٫۱-۰٫۵ درصد . بر اساس گزارش اخیر، مقادیر پروتئینی خاص با توجه به مبنای زنبور عسل متفاوت است .

بیماری های دستگاه گوارش و درمان معده درد عصبی

تجویز خوراکی عسل برای درمان و محافظت در برابر عفونت های دستگاه گوارش مانند گاستریت، دوئودنیت و زخم معده ناشی از باکتری و روتا ویروس گزارش شده است . پیوستن باکتری به سلول های اپیتلیال مخاطی، اولین رویداد در توسعه عفونت باکتریایی دستگاه گوارش است. مسدود کردن پیوستگی میکروارگانیسم های بیماریزا به اپیتلیوم روده، نشان دهنده یک استراتژی بالقوه پیشگیری از بیماری است. Alnaqdy و همکاران(۲۰۰۵) نشان داد که جلوگیری از پیوستگی باکتریایی ناشی از عسل به واسطه سلولهای اپیتلیال اثر آن بر باکتری دارد. چندین توضیح احتمالی برای جلوگیری از پیوستگی باکتریایی توسط عسل وجود دارد: (a) مهار مکانیکی غیر اختصاصی، شاید از طریق پوشش باکتری توسط عسل؛ (ب) برخی از فراکسیون، در عسل، ممکن است بار الکتریکی باکتریایی یا آبگریزی که گزارش شده است که از عوامل مهم در واکنش باکتریها با سلول های میزبان یا کشته شدن باکتری در عسل ذکر شده است.

اسهال و گاستروآنتریت به سرعت با عسل حل می شود . در غلظت ۵ درصد (v / v)، عسل باعث کاهش مدت اسهال در موارد گاستروانتریت باکتری نسبت به گروه با استفاده از شکر در مایع جایگزین شد. هیچ تغییری در گاستروانتریت ویروسی مشاهده نشد. عسل حاوی پتاسیم و جذب آب بدون افزایش میزان جذب سدیم می باشد. همچنین کمک می کند تا مخاط صدمه دیده روده را بهبود بخشیده، رشد بافت های جدید را تحریک و کار به عنوان یک عامل ضد التهاب عمل کند. Nasutia و همکاران (۲۰۰۶) نشان دادند که قبل از تزریق خوراکی عسل (۲ گرم بر کیلوگرم)، مانع از ضایعات معده ناشی از اندومتاسین، نفوذ پذیری میکرو مغلوب و فعالیت میلوپروکسیداز معده H. Pylori به علت حضور پراکسید هیدروژن در غلظت ۲۰٪ حساسیت به عسل با سطح متوسط ​​فعالیت ضد باکتری دارد .

برای ارزیابی خواص سیتوپروتئین معده ، عسل طبیعی، پرفیوژن معده با عسل ایزوتونیک منجر به کاهش قابل توجه منطقه ضایعات ناشی از اتانول شد. همچنین پیشنهاد شده است که عسل طبیعی دارای خواص درمانی برای بهبود زخمهای انتگرال است و ممکن است مانند سوکرالفت در مدیریت بیماری زخم پپتیک مورد استفاده قرار گیرد (

پوشش داخلی داخل دستگاه گوارش می تواند به علت توسعه زخم ها در معرض مواد بیش از حد اسیدی باشد. این می تواند به عنوان یک نتیجه از مصرف سیگار، کمبودهای تغذیه ای، درمان طولانی مدت با داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، یا عفونت با یک باکتری معده شایع به نام هلیکوباکتر پیلوری است.

درمان های متداول ضد زخم می تواند عوارض جانبی ایجاد کند، بنابراین محققان دانشگاه پوترا مالزی، تحقیق کردند که آیا آنتی اکسیدان ها در عسل کولوت می توانند در مقابل پیشرفت زخم معده محافظت کنند.

این تیم ۱۸ موش را به سه گروه درمان مختلف تقسیم کرد. یک گروه به صورت کنترل به طور طبیعی به دنیا آمد. یکی از دو گروه آزمایشی، یک قاشق غذاخوری عسل دو بار در روز به مدت ۳۰ روز تغذیه شد. در پایان ماه، هر دو گروه آزمون به اتانول غذا می دادند تا زخم معده ایجاد کنند ، و سپس ۱۵ دقیقه بعد از آن از بین رفتند

محققان، روکش معده را با چشم غیر مسلح و زیر میکروسکوپ مطالعه کردند. آنها دریافتند که هرچند زخمها در معده هر دو گروه آزمایشی ایجاد شده است، کسانی که در موشهایی که به طور منظم عسل را مصرف می کنند کوچکتر و کمتر تهاجمی هستند.

محققان در مطالعه خود می نویسند: “خواص ضد زخم عسل به علت خواص آنتی اکسیدانی بالا است.” .

عسل کلولت توسط یک زنبور عسل نابالغ از گونه Trigona تولید می شود. به دلیل وجود دو نوع آنتی اکسیدان های طبیعی: کاروتنوئیدها و فلاونوئیدها، رنگ آن بسیار شدید است. همچنین دارای محتوای فنولی بالا است که یک شاخص قابل اعتماد از فعالیت آنتیاکسیدانی محسوب می شود. آنتی اکسیدان ها می توانند به علت نقش آنها در رشد و ترمیم بافت ها و همچنین فعال سازی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت باکتری ها، در برابر زخم ها محافظت کنند.

در مالزی، اغلب برای کمک به سرفه، سرماخوردگی، برای سرعت بخشیدن به بهبود زخم های داخلی و به تاخیر انداختن پیری مصرف می شود.

عسل برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها از عفونت های چشم و گلو به گاستروانتریت و بیماری های تنفسی استفاده می شود، اما به عنوان درمان برای انواع مختلف زخم ها و عفونت های پوستی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد .

ما اکنون محبوبیت سنتی عسل را درک می کنیم زیرا یک پوشش زخم تقریبا به علت خواص ضد میکروبی آن است. قند بالا و pH پایین مانع از رشد میکروبی است، .

فعالیت عسل در برابر طیف متنوعی از میکروبها، به ویژه آنهایی که باعث عفونت زخم می شوند، آزمایش می شود و از پاتوژن های باکتریایی مشکل ساز ، از جمله سوپربرگ ها که مقاوم به چندین آنتی بیوتیک هستند ، مهار می شود .

همچنین ریفلاکس معده به علت ریفلاکس معده (GERD) یا زخم پپتیکی، ریفلاکس اسید یک مشکل سلامتی بسیار رایج است که بر اساس آمار موسسه ملی بهداشت سالانه ۲۵ میلیون آمریکایی هر ساله مبتلا هستند

اغلب به اشتباه تصور می شود که ریفلاکس اسید ناشی از تولید اسید بیش از حد در معده ما است، و در نتیجه داروهای مسدود کننده اسید مانند پروتئون مهارکننده های پمپ معمولا تجویز می شوند. با این حال، ریفلاکس اسید در واقع ناشی از سوء تغذیه اسفنکتر مرطوب مری (LES) است که اجازه می دهد اسید از معده به عقب و به مری ما جریان داده شود، باعث سوزش سر دل، احساس سوزش دردناک در پشت سینه میشود. شایعترین علل ناکارآمد LES عبارتند از فتق هیاتال، عفونت هلیکوباکتر پیلوری (H. pylori) و تولید کم اسید هیدروکلریک (اسید معده)است .

درمان خانگی اسید رفلکس و درمان معده درد عصبی

در حالی که ممکن است برای افرادی که از سوزش سر دل به خوردن چنین غذای بسیار اسیدی غذا می خورند غیر منطقی و غیرقابل انعطاف نباشند، بسیاری از کارآیی سرکه سدیم عسل و سیب را به عنوان یکی از بهترین داروهای طبیعی برای رفلاکس اسید شناخته اند. نظریه های مختلفی مبنی بر این که چگونه کار می کند وجود دارد. برخی معتقدند که این امر به تراز اسید قلیا (یا اسید پایه) نسبت PH در بدن کمک می کند و با هر گونه عفونت باکتریایی در معده مبارزه می کند. بعضی از کارشناسان توضیح می دهند که در مواردی که تولید اسید معده به طور نامناسب ، مصرف یک قاشق غذاخوری سرکه سیب سیب در یک لیوان آب کمک می کند تا به تعادل اسید معده کمک کند. DC جارویس، MD در کتاب مشهور خود، طب سنتی: یک راهنمای دکتر ورمونت برای سلامت توصیه سرکه سیب به عنوان یک دارو جایگزین قدرتمند برای از بین بردن باکتری های مضر در ریفلاکس اسید معده در دستگاه گوارش و توصیه می کند که مخلوط سرکه سیب با عسل باعث افزایش قدرت شفا سرکه شود.

برای بازگرداندن تعادل و عملکرد طبیعی معده شما باید از خوردن بیش از حد غذاهای فرآوری شده و قندهایی که موجب عدم تعادل باکتری در معده و روده می شود، خودداری کنید. خوردن مقدار زیادی از سبزیجات. نوشیدنی عجیب و غریب سنتی عسل نیز در سرکوب هلیکوباکتر پیلوری و درمان بیماری های معده مفید است. سه تکه از ریشه تازه زنجبیل را در دو فنجان آب گرم برای مدت ۳۰ دقیقه خیس کنید و قبل از غذا بخورید. بیشتر در: Remedy عسل زنجبیل

عسل به عنوان ماده دارویی برای هزاران سال به خصوص یک عامل ضد باکتری استفاده شده است. زنبورهای مشغول تولید عسل از شهد گیاهان گلدار هستند و آن را به عنوان یک منبع غذایی در شیرگانه ذخیره می کنند. عطر و طعم، شیرینی، عطر و دیگر خواص عسل طبیعی بستگی به نوع گلهایی که زنبور عسل آن را اغلب بازدید می کند. هنگامی که عسل برداشت می شود، تعدادی از چیزها می تواند به آن برسد. می توان آن را خام یا بدون پردازش فروخت یا می توان آن را بسیار پردازش کرد. در هر صورت، عسل هنوز هم عمدتا قند است. یک قاشق غذاخوری عسل حاوی ۱۷ گرم و ۲۵ گرم قند است. آب و کمی از پروتئین ۳٫۷۵ گرم دیگر را شامل می شود.

عسل و ریفلاکس اسید و درمان معده درد عصبی

یکی از نظریات این است که ویسکوزیته عسل ممکن است به مری و کاهش اثرات سوزی اسید معده کمک کند. این همان دلیل است بعضی افراد برای رفلاکس اسید شیر مصرف می کنند. در حالی که شیر می تواند برای مری مضر باشد ، بعد از مصرف آن تولید اسید معده را افزایش می دهد و باعث می شود که بدتر شود.

همراهان عزیز سایت دکتر گیاهی ممنون میشم که شما هم نظراتتون رو با ما در میون بگذارید.اگر چنانچه تجربه بهتری دارید عنوان کنید.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 8 =

GET IT NOW
500% MORE SUBSCRIBERS
EFFICIENCY
BOOST YOUR SALES
CREATIVITY
INSPIRE YOUR VISITORS
BE UNIQUE
CREATE UNIQUE POPUPS